اخبار خودرو

حراج ۱۲۰۰ میلیارد تومانی دارایی‌های خساپا برای خروج از زیان

حراج ۱۲۰۰ میلیارد تومانی دارایی‌های خساپا برای خروج از زیان

🔴 پس از ایران‌ خودرو نوبت به سایپا رسید.
حراج ۱۲۰۰ میلیارد تومانی دارایی‌های خساپا برای خروج از زیان

▪️ پس از ایران‌خودرو، این بار شرکت خودروسازی سایپا نیز در تهیه و تدارک فروش دارایی‌های خود افتاده تا بتواند بخشی از زیان دو هزار میلیارد تومانی خود که بدون احتساب هزینه‌های مالی محاسبه شده را پوشش دهد؛ این شرکت طی سال گذشته ۳۰۱ هزار و ۶۸۸ دستگاه خودرو را به فروش رسانده و از این میزان فروش، زیان ثبت کرده است.

▪️ در همین راستا خساپا با انتشار اطلاعیه شفاف‌سازی در سامانه کدال، اعلام کرد که قصد دارد تعدادی ملک، زمین و سهام دو شرکت را در مجموع و با ارزش پایه ۱۲,۴۸۷,۱۷۷,۵۶۳,۷۲۹ ریال (معادل ۱٫۲ هزار میلیارد تومان) به مزایده بگذارد.

▪️ پیش از این شرکت ایران‌خودرو هم ۲۶ فقره اموال مازاد خود نظیر مغازه‌های تجاری، خانه، آپارتمان، زمین و سوله را با ارزش پایه ۱۲۱ میلیارد تومان به مزایده گذاشته بود.

 

🔴 روند کاهش قیمت خودرو در نیمه دوم سال متوقف خواهد شد

▪️ حسن کریمی‌سنجری کارشناس بازار خودرو: فاکتورهایی که در عرضه خودرو موثرند هنوز در شرایط بحرانی هستند و در بحث تامین قطعه و نقدینگی دچار مشکل هستیم. این شرایط نشان می‌دهد تولید خیلی نمی‌تواند حتی در نیمه دوم از ریتم بالایی برخوردار باشد و قطعا روند تولید نسبت به سال گذشته کاهشی خواهد بود.

▪️ از طرف دیگر تسهیل‌گری در حوزه خرید مثل وام‌های بانکی یا لیزینگ عملا غیرفعال هستند؛ یعنی در طرف تقاضا خیلی گشایشی ایجاد نمی‌شود. بنابراین فکر می‌کنم هم تولید کاهشی‌ست و هم این روند کاهشی قیمت‌ها جایی متوقف می‌شود و شاید ادامه‌دار نباشد؛ زیرا خیلی متکی به فاکتورهای پایدار و مستمر نیست.

▪️ شرایط عرضه خودرو خیلی روبه‌راه نشده مگر اینکه گشایشی در این حوزه رخ بدهد یعنی یک نقدینگی به شرکت‌های خودروساز منتقل شود و گشایشی در حوزه تامین نقدینگی ارزی آنها رخ دهد.

 

🔴 بازار عجیب توزیع بنزین/جایگاه‌داران شیرینی می‌گیرند !

▪️ در برخی جایگاه‌ها با سوء استفاده از شرایط، استفاده از کارت جایگاه‌دار را منوط به پرداخت هزینه اضافی با عناوینی چون «شیرینی» یا «پول استفاده از کارت جایگاه» کرده و از مردمی که کارت سوخت شخصی به همراه ندارند، مبالغ غیرقانونی از ۱۰۰۰ تومان تا بیش از ۱۰ هزار تومان دریافت می کنند !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *